اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت دندان

روکش دندان روى دندانهاى واقع در طرح لبخند انجام مى شود یعنى دندانهایى که در حین صحبت و لبخند زدن ، دیده مى شود . معمولا در طرح لبخند هر فک بین هشت تا ده دندان کار مى شود . البته بسته به شرایط مى توان فقط دندانهاى یک فک را ونیر کرد .

الگوى لبخند هر فرد کاملا منحصر به خودش است و در طراحى لبخند به روش

لمینت سرامیکی یا

کامپوزیت دندان به فاکتورهایى مثل سن ، جنسیت، فرم صورت ، فرم فک و همچنین سلیقه و خواست بیمار توجه مى شود .

در لمینت دندان، متخصص دندانپزشکی زیبایی پس از تشخیص مناسب بودن روکش لمینت برای شما، ابتدا در صورت نیاز مقداری از سطح دندان های شما را تراش می دهد. این مقدار به اندازه ضخامت روکش لمینت دندان می باشد تا بتوان روکش را روی دندان قرار داد. پس از تراش سطح دندان، دندانپزشک از ندان های شما قالب گیری می کند و قالب دندان شما را به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال می کند تا روکش های لمینت متناسب با دندان های شما توسط متخصص در آزمایشگاه ساخته شود .در کامپوزیت دندان ، متخصص کامپوزیت دندان پس از تشخیص مناسب بودن کامپوزیت برای شما، خودش مواد کامپوزیتی را روی دندان های شما قرار می دهد و با ابزار مخصوص ، این مواد را روی دندان شما شکل می دهد. بنابراین نیازی به آزمایشگاه دندانپزشکی نیست و همه ی مراحل توسط دندانپزشک و در یک جلسه دندانپزشکی قابل انجام است. همچنین در کامپوزیت تراشیدن مینای دندان انجام نمی شود و در صورتی که نیاز باشد مقدار آن بسیار جزئی است

زیبایى و شفافیت رنگ

کامپوزیت ونیر به کیفیت درمان و تخصص و تجربه دندانپزشک زیبایی بستگى دارد و اگر کار اصولى و صحیح انجام شود ، هیچ مشکل و عارضه اى بعد از درمان براى بیمار پیش نخواهد امد ، در غیر اینصورت نه تنها کار مصنوعى و نازیبا خواهد شد بلکه عوارض زیادى هم متعاقب ان ایجاد خواهد شد .

بیشتر بخوانید:

نحوه ی انجام ایمپلنت دندان،

نارسائی ایمپلنت دندان،

طول عمر ایمپلنت دندان،

کمبود استخوان و ایمپلنت دندان،

هزینه ایمپلنت دندان

 لازم به ذکر است که زیبایى ، دوام ، ماندگارى ، حفظ سلامتى دندانها در روش کامپوزیت ونیر به کیفیت درمان و تخصص و تجربه دندانپزشک دارد و در صورت انجام کار بى کیفیت عوارض زیادى براى بیمار ایجاد خواهد شد. همچنین امروزه بهتر است قبل از انجام هرکاری در مورد تمام جوانب آن تحقیق کرد تا اطلاعات لازم را درمورد آن بدست آورد. یکی از مواردی که حتما باید این موارد را برای انجام آن رعایت کرد، بحث زیبایی می‎‌باشد. خدمات زیبایی زیادی برای دندان‌ها وجود دارد که باعث می‌شود لبخند شما و در نتیجه چهره‌ی شما زیباتر شود. از جمله مهم‌ترین این خدمات می‎توان به کامپوزیت دندان، بلیچینگ دندان و لمینت دندان اشاره کرد. در صورتی که شما نیاز به انجام لمینت دندان یا کامپوزیت داشته باشید باید قبل از انجام کار، اطلاعاتی راجع به نحوه انجام کار، ماندگاری کامپوزیت و لمینت، قیمت لمینت دندان و کامپوزیت و تاثیری که لمینت روی چهره‌ی شما خواهد گذاشت، کسب کنید.

یکى از نکات اصلاح طرح لبخند انست که تا حد امکان قوس دندانها از انحناى لب پایین تبعیت کند و دندان ها در یک خط مستقیم مانند کلید پیانو قرار نگیرند . توجه به اناتومى لب و صورت در طراحى لبخند مانع از مصنوعى و بیش از حد بزرگ جلوه دادن دندانها مى شود . اگر دندان بیمار کاملا از بین رفته باشد و یا قابل ترمیم نباشد، لمینت دندان کارساز نیست و 

کاشت دندان انجام می شود. کاشت دندان یا ایمپلنت دندان را جایگزین دندان می کنند ، ایمپلنت بدون آسیب به دندان باعث ایجاد ثبات در استخوان فک می شود. طبق گفته AAID ، میزان موفقیت طولانی مدت در مورد کاشت دندان 97 درصد است. ایمپلنت دندان مشکلات مربوط به سایر روشهای جایگزینی را از بین می برد و به افراد اجازه می دهد هر چیزی را با اطمینان بخورند. ایمپلنت می تواند یک دندان از دست رفته را جایگزین کند ، اما با استفاده از  چهار ایمپلنت می توان تمام دندان های فوقانی یا تحتانی را جایگزین کرد.تعداد ایمپلنت مورد نیاز هر  بیمار به کیفیت و اندازه استخوان فک وی بستگی دارد. دندانهای جایگزین شما به این پایه ایمپلنت ها وصل می شوند و پس از مدت کوتاهی درست مانند دندانهای طبیعی خود قادر به جویدن خواهید بود.

بر خلاف روکشهاى فول سرامیک ، روش ونیر بسیار محافظه کارانه و بدون تراش و یا با حداقل تراش ممکن است .

از انجا که این روش بسیار محافظه کارانه و بدون تراش و یا با حداقل تراش دندانهاست ، لذا روشى بدون درد است و حتى نیاز به بى حسى ندارد .

https://thurmastondental.co.uk/getting-composite-veneers-involve/

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی و ادامه این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: دندان ,ایمپلنت ,انجام ,کامپوزیت ,لمینت ,لبخند ,لمینت دندان ,کامپوزیت دندان ,ایمپلنت دندان ,ایمپلنت دندان، ,کاشت دندان ,بسیار محافظه کارانه
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

server85 آبان کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. یادداشت‌های روزانه‌ی من هر چی که بخوای در جستجوی معنی زندگی سام ست میهن وب اکانت های بازی PS4 آنالایزر گاز قاتل پیرهن چارخونه!!