تفاوت لمینت دندان و روکش دندان

تفاوت لمینت دندان و روکش دندان

تفاوت

لمینت دندان و روکش در انست که لمینت دندان بصورت یک پوسته نازک همانند لنز فقط روى سطح بیرونى دندان قرار مى گیرد اما روکش بصورت پوششى کل دندان را در بر مى گیرد . اگر دندانى عصب کشى شده باشد و بیش از نیمى از نسج ان از دست رفته باشد توصیه به روکش مى شود و اگر دندان عصب کشى نباشد و بیش از نیمى از تاج دندان سالم باشد توصیه به لمینت مى شود .

درمان

لمینت سرامیکی اگر تخصصى و ایده ال انجام شود ، بسیار زیبا و طبیعى خواهد بود و کارهاى لمینت ونیر گچى و مصنوعى و بیش از حد بزرگ به علت کیفیت پایین درمان است ، لذا در انتخاب دندانپزشک زیبایى مى بایست بسیار دقت کرد و اگر قرار است از روى تصاویر درمان تصمیم گیرى شود ، عکسها مى بایست از نماى نزدیک و مشخص بودن جزییات شکل و فرم دندانها و بدون دستکارى باشد .

در مواردى که وجود فواصل بین دندانها بدلیل عدم تناسب سایز دندانها و سایز فک است ، معمولا روش ارتودنسى ناکارمد بوده و بهتر است در صورت امکان از روش لمینت دندان یا ونیر استفاده کرد . روش درمانی برای دندان های از دست رفته

ایمپلنت دندان می باشد.

باید توجه داشت که درمانهاى زیبایى مثل

انواع روکش دندان از قبیل لمینت و یا

کامپوزیت دندان مى بایست طبیعى بنظر برسد و لمینت دندان بیش از حد سفید و بیرون زده و داراى سطوح تخت و بدون انحناهاى طبیعى ، کاملا مردود بوده و نشاندهنده کیفیت بد درمان انجام شده است .

بیشتر بخوانید:

نارسائی ایمپلنت دندان،

نحوه انجام ایمپلنت دندان،

آیا کسانی که کمبود استخوان دارند می توانند ایمپلنت کنند،

هزینه ایمپلنت دندان

در مواردى که نامرتبى دندانها خفیف است مى توان با روشهاى لمینت دندان یا ونیر براحتى و در زمان کوتاهى دندانها را مرتب کرد ولى در موارد نامرتبى شدید لازم است دندانها را ارتودنسى کرد.

در درمانهاى لمینت دندان یا ونیر مى توان رنگى انتخاب کرد که کاملا مشابه رنگ دندانهاى طبیعى بوده، بطوریکه دیگران متوجه درمان صورت گرفته ،نشوند .

http://www.dentalcomposites.com/composite-techniques/direct-composite-veneer/

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی و ادامه این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: دندان ,لمینت ,دندانها ,روکش ,درمان ,ایمپلنت ,لمینت دندان ,تفاوت لمینت ,روکش دندان ,ایمپلنت دندان، ,ایمپلنت دندان ,تفاوت لمینت دندان
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شرلوک هلمز نمايندگي تعمير لوازم خانگي دلنوشته های یک وبمستر آرامش دینی صحبتِ جانانه کابیت سازی وودپیکر woodpecker بیوگرافی و معرفی بازیگران مرد سینمای ایران پارچه میم صاد آنلاین قاطی پاطی