ایمپلنت دندان و انواع آن

ایمپلنت های دندانی

"ایمپلنت دندان" یک  پیچ تیتانیومی است که با فک فیوز می شود. فرایند فیوز کردن ایمپلنت با استخوان ، بنام osseointegration ، مستم اتصال کاشت با مؤلفه ای به نام  اباتمنت(  abutment) است که از تاج پشتیبانی می کند.

آکادمی دندانپزشکی ایمپلنت آمریکا (AAID) اظهار می کند که میانگین عمر یک پل 5-10 سال است و میزان خرابی دندان هایی که دارای یک پل یا یک پروتزجزئی هستند حدود 30 درصد است. در مقابل نه تنها طول عمر ایمپلنت دندان نسبت به سایر جایگزین های دندان بیشتر است بلکه ایمپلنت کم عارضه ترین جایگزین دندان در دنیای امروز دندانپزشکی است. طول عمر ایمپلنت دندان در صورت رعایت دستورالعمل های مراقبت از ایمپلنت دندان بیش از 30 سال است و حتی می تواند دائمی باشد.

ایمپلنت دندان ها استوانه های فی ساخته شده از تیتانیوم است که به طور جراحی در استخوان فک قرار می گیرند و در آن دندان ها وجود ندارد. ایمپلنت ها ریشه دندان های از دست رفته را جایگزین می کنند و از تاج های منفرد ، پل های بزرگ و پروتزها پشتیبانی می کنند. فناوری پیشرفته این امکان را فراهم می آورد که این دندان های جایگزین پشتیبانی شده با ایمپلنت مانند دندان های طبیعی ظاهر ، احساس و عملکرد کنند.

نحوه ی انجام ایمپلنت دندان جراحی است و با بی حسی موضعی انجام می شود.

انواع ایمپلنت دندان

انواع مختلفی از ایمپلنت های دندانی و روش های بسیاری برای استفاده از کاشت دندان برای دستیابی به اهداف شما از لبخند دلپذیر و عملکرد خوب جویدن وجود دارد. به پزشک متخصص پروتز مراجعه کنید تا بدانید که چگونه ایمپلنت های دندانی می تواند زندگی شما را بهبود بخشد و آیا کاندید خوبی برای کاشت دندان هستید. برای هر عمل دندانپزشکی از قبیل

کامپوزیت دندان،

لمینت دندان و ایمپلنت دندان متخصص دندانپزشکی در مورد اینکه آیا شما کاندید مناسبی هستید تصمیم می گیرد.

کامپوزیت ونیر و لمینت در گروه دندانپزشکی زیبایی قرار دارند.  لمینت سرامیکی ویژگی هایی دارد که آن را به یک انتخاب عالی برای اصلاح طرح لبخند تبدیل کرده است. لمینت دندان سرامیکی قوی و ماندگار است (طول عمر لمینت دندان بین 15 تا 20 سال می باشد) ، صاف (سطح شفاف ظاهری طبیعی را فراهم می کند)، همچنین لمینت سرامیکی دندان به راحتی لکه نمی گیرد. مهمترین مزیت لمینت دندان سرامیکی زیباسازی فوق العاده ی لبخند می باشد و دلیل اصلی افراد برای دریافت لمینت دندان سرامیکی نیز همین می باشد.

آیا به کاشت دندان نیاز دارم؟

شرایط مختلفی وجود دارد که ممکن است منجر به از دست رفتن دندانها و نیاز به کاشت دندان شود. مثلا:

  •     در صورت تشخیص و درمان زودرس ، بسیاری از حفره ها و دندان های پوسیده شده می توانند به راحتی با پر کردن درمان شوند ، اما در بعضی موارد پوسیدگی آنقدر گسترده است که دندان قابل ترمیم نیست و باید استخراج شود.
  •     بیماران با لب شکاف اغلب دندان یا دندانهای از دست رفته را در موقعیتی مطابق با شکاف تجربه می کنند.
  •     نیروهای ایجاد شده توسط بیمار که دندانهای خود را خرد می کند ممکن است به اندازه کافی عالی باشد که دندان را به شدت شکست و منجر به استخراج آن شود.
  •     پروتزهای ناسازگار و سست

کالج پروتزنتیست های آمریکایی اظهارات موضعی را در مورد قرار دادن ایمپلنت های دندانی و ایمپلنت های زایگوماتیک حفظ می کند.
برای دیدن اینکه آیا به کاشت دندان نیاز دارید یا خیر ، یک متخصص پروتز پیدا کنید

انواع مختلفی از کاشت های دندانی وجود دارد که برای موقعیت های مختلف استفاده می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع کاشت یا اگر این روش دندانپزشکی مناسب شماست ، در شبکه گسترده پزشکان جستجو کنید تا یک متخصص پروتز را در نزدیکی خود پیدا کنید.

طول عمر ایمپلنت دندان در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان همانند دندان های طبیعی می باشد به همین دلیل با وجود بالا بودن

هزینه ایمپلنت دندان ، این روش ارزش سرمایه گذاری را دارد.

قیمت ایمپلنت دندان بر اساس عوامل زیادی متفاوت خواهد بود و یکی از تأثیرگذارترین آنها دندانپزشکی است که  اینکار را انجام می دهد. مبلغی که دندانپزشکان شارژ می کنند به مواردی مانند مکانی که در آن قرار دارند بستگی دارد ، چقدر دفتر بزرگ است ، چه تعداد پرسنل آن را اداره می کند ، چه نوع تجهیزات تخصصی و فناوری خاصی دارند و موارد دیگر. به این ترتیب ، یک دندانپزشک ممکن است برای یک روش واحد یک قیمت را محاسبه کند و دیگری برای همان روش، قیمت را دوبرابر کند بنابراین وقتی صحبت از ایمپلنت ارزان یا ایمپلنت اقساطی میشود همیشه منظور افت کیفیت کار نیست. 

https://www.gotoapro.org/dental-implants/

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی و ادامه این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: دندان ,ایمپلنت ,کاشت ,لمینت ,دندانپزشکی ,دندانی ,ایمپلنت دندان ,لمینت دندان ,کاشت دندان ,دندان سرامیکی ,متخصص پروتز ,لمینت دندان سرامیکی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

vewrt باشگاه والیبال مبین فضای اجتماعی گپی دوستانه نگاهی ب اخبار سینما پایگاه خبری ؛علمی؛ فرهنگی آذرنیوز فان ایرونی every-decor شهر سوال بر بال اندیشه ها انتخابات مجلس